Tehát akkor kik készítenek honlapot?
Legyen szó statikus, vagy dinamikus weblapokról - a tapasztalat szerint - honlapkészítésre vállalkozi
- "valamelyik ismerősünk informatikus barátja",
- főiskolai vagy egyetemi hallgatók,
- informatikával hobbi szinten ismerkedők szabadidejükben,
- frissen végzett diplomás informatikusok, akik szeretnének elhelyezkedni, de még nem találták meg számukra megfelelő állást, de addig is szeretnének valamit kezdeni az idejükkel,
- önmagukat csupán "honlapkészítő"-knek nevezők,
- tapasztalt szakemberek,
- vagy honlapok készítésére specializálódott profi csapatok,
- illetve kisebb-nagyobb cégek.
Attól függően, hogy a fent említett – nevezzük így – "vállalkozók" közül kit bízunk meg honlapunk elkészítésével, az ár várhatóan igen nagy sávban fog mozogni. Az eddig tárgyaltakon, illetve a továbbiak során tárgyaltakon túl általánosságban igaz az, hogy minél nagyobb egy cég, annál nagyobbak a fenntartásához szükséges költségek, melyeket a cégek kénytelenek termékeik és szolgáltatásaik árába beépíteni. Egy szabadidejében weblapokat készítő egyetemi hallgatónak, illetve egyéb hobbi honlapkészítőknek nagy valószínűséggel közel nullával egyenlők a "céges rezsiköltségei", kiadásai, ráadásul ők sok esetben égve a bizonyítási vágytól szívességként is elvállalják a weboldal elkészítését.
Érdemes megvizsgálni és végiggondolni a honlap készítés szemszögéből a kis- és közepes vállalkozások, illetve a nagyobb cégek jellemzőit, a tőlük elvárható előnyöket, a "velük járó" hátrányokat, illetve azokat a jellemzőket, amelyek meghatározzák termékeik és szolgáltatásaik árát. Klikkeljen ide a folytatáshoz!
|